VINAŘSKÁ TRAŤ OLBRAMOVICE

Pokud byste se chtěli dozvědět více o obci, kde se nachází naše rodinné vinařství, jste na správném místě. O historii naší obce si můžete přečíst na stránkách obce (mimochodem velmi povedených). Můžete se na ně podívat ZDE..
Na této stránce vám naši obec přiblížíme spíše z pohledu "geograficko-vinařského"

Obec Olbramovice u Moravského Krumlova

Obec Olbramovice a její okolí je poměrně rovinaté v nadmořské výšce 210 m chráněné od severozápadu vystupujícími vinařskými tratěmi, které jsou součásti Brněnského masivu až do výšky 340 m. Takto přírodně chráněná lokalita byla osídlena již v době kamenné což je doloženo četnými archeologickými nálezy. První písemná zmínka je již z roku 1 063 a to v seznamu obcí olomouckého biskupství. V roce 1436 byly Olbramovice povýšeny na městečko a byly jim přiděleny dva výroční trhy. Dalším významným právem, které obec roku 1440 získala, bylo právo hrdelní.  RadniceJedno z hlavních způsobu obživy místních obyvatel bylo vinařství. Bylo zde postupně vybudováno přes 50 sklepů hloubeny v pískových naplaveninách bez podpěrných kleneb, které byly průměrně 50m dlouhé s bočními výklenky v samostatné lokalitě obce. Až kolem roku 1830 bylo pět sklepů rozšířeno na šířku 4,5m a zaklenuto zdivem z pálených cihel z tehdejší místní cihelny. Vinařství má v obci historickou tradici což dokládají vinařské motivy v historickém i současném obecním znaku.

Z geografického hlediska jsou Olbramovice okrajovou vinařskou obcí. Dále na severozápad se již réva vinná nepěstuje. Pomyslnou vinařskou hranici tvoří směrem od Brna -> Dolní Kounice, Olbramovice, Višňové, Horní Dunajovice a Znojmo.
Vína těchto jmenovaných obcí charakterizuje hlavně výrazné aroma pikantní kyseliny v souhře s decentní tříslovinou mandlového typu. Směrem na jihovýchod se krajina otevírá a mírně vlní až k Mikulovu Pálavě a Hustopečím. Mapa okolí obce Olbramovice Z vinic je nádherný pohled na nespočet obcí s dominující Pálavou.

Kolem Olbramovic se nacházejí tyto viniční tratě:

  • Olbramovická hora
  • Leskoun
  • Na Vyhlídce
  • Vinohrady

menu

NAŠE SLUŽBY

V našem viném sklípku se o vás budeme starat jak nejlépe umíme.
No posuďte sami....

Lahve s červeným vínemProdej vín
Nabízíme víno jak stáčené přímo z tanků, tak lahvované.

Ceny všech nabízených vín najdete v sekci CENÍK.

Posezení ve sklepěPořádání akcí
Příjemné posezení v nově opravených prostorech vinného sklepa.

Samozřejmostí je ochutnávka nabízených vín.

Posezení ve sklepěUbytování
U nás se budete cítit jako doma. Nabízíme ubytovací kapacity celkem 16 lůžek.

Tanky pro uskladnění vínaSeznámení s technologíí výroby
Hosty rádi seznámíme s technologií výroby vína. Našim krédem je, že výsledná kvalita vína se začíná rodit už ve vinicích.

Pavel Matouš - Eliška Čeperová
671 76, Olbramovice 25
Mobil: 731 469 324
Email: matous.vino@seznam.cz